11.-14. Jaanuaril toimus Tallinnas Kalevi Spordihallis rahvusvaheline suurvõistlus YONEX Estonian International 2024 (YEI). Võistlus kuulub International Series tasemele andes mängijatele maailma edetabelisse punkte ning kuulub Pariisi Olümpia punktiarvestusse. Sel aastal võistles Eestis üle 300 mängija ja kohale tuldi Aasiast, Aafrikast, Ameerikast ja muidugi Euroopast.

Meie klubi mängija Liis Kiik osales YEI-l naiste üksik- ja paarismängus.

Üksikmängu kvalifikatsioonitabeli esimeses ringis mängis Liis (BWF 1179) soomlanna Petra Saarnivaara (BWF 563) vastu. Soome tugevuselt teise naismängijalt teenis Kiik esimeses geimis 12 ja teises 10 punkti. Hoolimata sellest, et võitu seekord ei tulnud oli mäng põnev ja täis pikki rallisid.

Paarismängus alustas Liis koos paarilise Laura-Liis Kale’ga (Tallinna Sulgpallikeskus) võistlust juba põhitabeli teisest ringist. Kiik/Kale (BWF 565) vastasteks olid Taanlased Anne Fuglsang ja Laura FløJ Thomsen (BWF 266). Kuigi mõlemad geimid algasid eestlaste jaoks tasavägiselt tuli tunnistada vastaste paremust seisuga 21-9; 21-8.

Samuti osales YEI-l ka meie klubi treener Sander Riigor mängides meespaari koos Raul Martin Maidvee’ga (SK Raul Must). Riigor/Maidvee (BWF 939) edutati kvalifikatsioonist põhitabelisse, kus esimeses ringis tulid vastu viienda paigutusega USA paar Enrico Asuncion ja Kelvin Chong (BWF 591), kelle vastu teenisid Eesti poisid esimeses geimis 9 ja teises 2 punkti.

Suurvõistlustele kohaselt on ka YONEX Estonian Internationali toimumiseks vaja paljude inimeste abi. Soovime tunnustada ka aktiivseid klubilisi, kes käisid abiks vabatahtlikena saali üles panemas: Lauri Reilson, Taavi Noot, Laureen Laurisoo, Nora Maria Neiland ning kes aitas terve võistluse vältel kaasa: Sven Erik Manglus.