Parasulgpall

Sulgpalliklubi Fookus on esimene Eestis, kes pakub parasulgpalli grupitreeninguid. Meie eesmärk on teha sulgpall kõigile kättesaadavaks. Sulgpall on maailmas populaarne ala, mis alates 2020 Tokyo Paraolümpia mängudest on ka paraolümpia ala.

Sulgpalli saavad mängida kõik, olenemata vanusest ja oskustest ning mängurõõmu saab kätte ka juba esimestes trennides. Trenni ootame kõiki füüsilise puudega inimesi.

Treeningud toimuvad Forus Tondi Spordikeskuses, aadressil Sõjakooli 10, Tallinn. Treener Rainer Terras on läbinud mitmeid parasulgpalli alaseid koolitusi.

Trenniajad:

Esmaspäev kell 18:00-19:00

Liitu treeningutega siin.

Korratasu
10€
Parasulgpallis on 6 erinevat klassi:

1 ratastool (Wheelchair 1, WH 1): Selle klassi mängijad vajavad sulgpalli mängimiseks ratastooli. Selles klassis mängijatel on tavaliselt puue mõlemas alajäsemes ja keha kere funktsioonis. Mängitakse üksikmängu poolel väljakul ja paarismängu tervel väljakul.

2 ratastool (Wheelchair 2, WH 2): Selle klassi mängijad vajavad sulgpalli mängimiseks ratastooli. Selles klassis mängijatel võib olla puue ühes või mõlemas alajäsemes ja keha kere funktsioonis on puue minimaalne või puuduv. Mängitakse üksikmängu poolel väljakul ja paarismängu tervel.

3 püstine (Standing Lower, SL 3): Selles klassis peab sportlane mängima seistes. Mängijal võib olla puue ühes või mõlemas alajäsemes ja häiritud tasakaal joostes või kõndides. Üksikmängu mängitakse poolel väljakul.

4 püstine (Standing Lower, SL 4): Selles klassis peab sportlane mängima seistes. Mängijal on võrreldes spordiklassiga „3 püstine“ kergem puue. Mängijal võib olla puue ühes või mõlemas alajäsemes ja minimaalselt häiritud tasakaal joostes või kõndides.

5 püstine (Standing Upper, SU 5): Selles klassis peab sportlane mängima seistes. Mängijal on puue seotud ülakeha ja kätega.

6 lühike kasv (Short Stature, SS 6): Selles klassis osalevad mängijad, kes on (dwarfism) lühikest kasvu.