Sel aastal toimus esmakordselt Käärikul Eesti Sulgpalli Klubide Karikas.

Võistlusel osales 16 erinevat klubi ja võisteldi kolmes liigas. Meistriliigas osales 7 tiimi, esi/teises liigas 12 tiimi ja kolmandas/neljandas liigas 14 tiimi. Fookusest osales 4 erinevat tiimi ja kokku 21 mängijat. Ainus klubi, kes suurema esindusega tuli, oli korraldaja klubi Veeriku.

Meie kolmanda/neljanda liiga tiim Fookus I tuli koju Karikaga ehk esikohaga!

Tiimi kuulusid Tiina Lell, Silva Lips, Enn Lamp, Erik Jüri Nurmela ja Lauri Reilson.
Alagrupi kohtumistes alistasid nad kergelt esimese vastase Veeriku II seisuga 100-29 ning kergelt läks ka teine vastane Pärnu Sulgpalliklubi seisuga 100-65. Alagrupi viimane mäng TTÜ vastu aga pakkus juba pinget ja võideti seisuga 100-73. Poolfinaalis Võru Sulgpalliklubist sai meie võidutiim samuti kergelt jagu ja vastastele anti ainult 61 punkti.
Finaal Tallinna Sulgpallikeskuse vastu oli pingeline ja alguses läksid Tallinna noored juhtima. Paarismängudes aga näitas meie tiim, et nemad võitluseta ei lähe ning tulid järgi ja läksid juhtima. Finaal võideti seisuga 100-83.

Kolmandas/neljandas liigas oli veel kaks tiimi: Fookus III-tiim mis jäi püsima, kes saavutasid 6. koha. See tiim võttis kõik, mis sai ehk väga tasavägised kohtumised, millest suurim vahe 16 punkti ja kõige väiksem 1 punkt. Tiimi liikmed olid Kathy-Karmen Kale, Andra Seepter, Karmo Kuurberg, Erik Lillend. Fookus II-meie kõige aktiivsem ja positiivsem tiim, kes saavutasid 10. koha sealhulgas kõige tasavägisem kohtumine oli Triitoni tiimiga, kus Fookus II jäi peale 100-97. Tiimi liikmed olid Eveli Mäepalu, Sirli Siimon, Nazmul Hasan Apu, Roland Mandzolo, Madis Vatko.

Poodiumile jõudis ka meie esiliiga tiim: Hanna Bender, Liis Kiik, Dennis Kumar, Karl-Rasmus Pungas, Rainer Terras. Alagrupi võitnud Fookuse tiim läks poolfinaalis kokku Veeriku I tiimiga. Kohtumise alguses sai Fookus kerge edumaa, kuid see kadus kiirelt. Paarismängudes saadi küll edumaa tagasi, kuid segapaar oli mängu otsustajaks. Veeriku tõusis tuhast kui paar Raudsepp-Saar tulid Fookusele järgi ja teenisid ühe mänguga lausa 34 punkti. Kohtumise lõpp oli nii pingeline, et terve saal hoidis hinge kinni. Kahjuks jäi Veeriku peale ja Fookuse tiim sai 3. koha, seisuga 98-100.

Muljed Käärikult:

“Seltskond asukoht ja formaat- suurepärane> Sulgpall ON Super”

“Tore, et madalama liiga mängijad said ka ikka osa võtta! Ainult positiivsed emotsioonid. Oleksin järgmine kord ka kohal!”

“I had a really good first tournament experience. All the participants and organizers were friendly and helpful. And the fact that rookies could also join, was just awesome. The competition schedule was just busy enough so you wouldnt get bored waiting for your next game and also having the Saturday night saunaevent was a really nice touch. Would recommend to a friend.”

Võistlusel tehtud pildid leiab SIIT.